Katarina Jordan Jazbec, univ. dipl. biol. spec. med. biokem.
Nejc Kočar, lab. teh.
Mateja Sumrak, dipl. ing. lab. biomed.
Isabella Štagar, lab. teh.
Katja Tomšič, lab. teh.
03/56-24-170
Ponedeljek 07:15 - 18:00 -
Torek 07:15 - 18:00 -
Četrtek 07:15 - 18:00 -

OBVESTILO

Zaradi nujnih vzdrževalnih del bo v sredo, 3. junija Diagnostični laboratorij Zdravstvenega doma Trbovlje odprt do 14. ure.

Opravičujemo se in prosimo za razumevanje.

Hvala.

Čas, ko se moramo naučiti živeti z virusom SARS CoV-2 zahteva prilagoditve, da kar najbolje zaščitimo paciente in zdravstvene delavce pred morebitno okužbo.

Organizacija dela v Diagnostičnem laboratoriju ZD Trbovlje

Za odvzem krvi ali drugega biološkega vzorca (urin) se je potrebno naročiti.
Naročilo na prosti termin opravi zdravnik ob kreiranju laboratorijskega naročila ali medicinska sestra/zdravstveni tehnik (diplomirana medicinska sestra/diplomirani zdravstvenik).

Na obdobne preglede se lahko naročite tudi v laboratoriju na telefonski številki:
03 56 24 170.

Držite se dogovorjenega termina.
Zaradi zagotavljanja ustrezne razdalje med pacienti, boste lahko vstopili v Zdravstveni dom največ 10 minut pred dogovorjenim terminom.
Prosimo, da imate s seboj zaščitno masko. Pred vstopom v prostore laboratorija si razkužite roke.

Med 11.00 in 12.00 in med 16.00 in 16.30 je laboratorij zaprt za odvzeme bioloških vzorcev.

Vzorce urina, blata ali perianalnih odtisov oddate zdravstvenim delavcem na vstopni točki v Zdravstveni dom (ne v laboratorij). Vzorec mora biti v ustrezni embalaži in označen z imenom, priimkom, datumom rojstva in uro odvzema vzorca.

S pooblastilom Vašega osebnega zdravnika boste lahko izvid prevzeli na vstopni točki v Zdravstveni dom ali pa Vam ga bomo, po dogovoru ob odvzemu biološkega vzorca, posredovali po elektronski pošti.

Laboratorij URNIK

Diagnostični laboratorij ZD Trbovlje je povezan z ostalimi organizacijskimi enotami ZD Trbovlje , ki sodelujejo kot naročniki naših storitev.
Za vse naročnike izvajamo:
  • sprejem pacienta in odvzeme biološkega materiala,
  • odpošiljanje biološkega materiala prejemnim laboratorijem,
  • izvajanje obremenitvenih testov in presejalnih testov,
  • priprava biološkega materiala,
  • izvajanje osnovnih biokemičnih, hematoloških, urinskih preiskav in preiskav blata
  • nadzor nad laboratorijskimi testi, ki se izvajajo ob pacientu (POCT) v urgentni ambulanti ZD Trbovlje.