CEPLJENJE 3-LETNIH OTROK PROTI KME

Spoštovani starši, uporabniki zdravstvenih storitev Zdravstvenega doma Trbovlje.

Obveščamo vas, da bomo v skladu s Programom cepljenja in zaščite z zdravili za leto 2019 začeli s cepljenjem 3-letnih otrok (rojeni 2016) proti klopnemu meningoencefalitisu (KME).

Za to skupino stroške cepljenja s tremi odmerki cepiva krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Slovenija spada med države z visoko obolevnostjo za KME, zato vašemu otroku cepljenje priporočamo.
Če želite vašega otroka zaščititi proti klopnemu meningoencefalitisu, pokličite 035624154 ali pošljite e-mail na osd@zd-trbovlje.si , kjer vam bomo podali vse potrebne informacije v zvezi s cepljenjem.
Dodatne informacije o cepljenju proti KME najdete na spletni strani: www.nijz.si/cepljenje